…akcie v oblasti sebarozvoja

Mindfulness v každodennom živote

Dátum/čas
25.10.2019 - 27.10.2019
0:00

Miesta konania
Yoga House
Panenská 682/33, Bratislava

Kategórie Popis akcie

Mindfulness v každodennom živote – výzvy, nástrahy a ich transformácia

Mnohí ľudia v súčasnosti objavujú či už objavili prínosy tréningu mindfulness (všímavosť, resp. bdelá pozornosť k prítomnému okamihu s postojom prijatia a zvedavosti) pre psychické aj fyzické zdravie, odolnosť a spokojnejší život. No väčšina ľudí, ktorých mindfulness zaujme a chcú začleniť jej pravidelnú prax do každodenného života vo forme meditačných cvičení či inak sa skôr či neskôr stretáva s výzvami rôzneho druhu. Patrí medzi ne napríklad ťažkosť vôbec nájsť si čas a začať či dlhodobejšie pokračovať, únava či prílišná snaha, nesústredenosť, nepokoj, bolesti, netrpezlivosť, frustrácia, nuda, sklamanie s nenaplnených očakávaní, nedostatočného prínosu, pocity zlyhania, vyhýbanie sa emóciám atď.

Na tomto workshope sa zorientujeme v škále mindfulness a uvedomenia (fokusovaná pozornosť, otvorená pozornosť a prirodzené bdelé uvedomenie) a naučíme sa lepšie rozlišovať medzi rôznymi prístupmi k meditácii, ich účinkami aj zámermi v pozadí. Budeme sa zaoberať rôznymi vnútornými aj vonkajšími prekážkami v cvičení a výzvami k vytvoreniu, udržaniu či prehĺbeniu každodennej praxe kultivácie mysle, uvedomenia. Pozrieme sa aj na iné spôsoby rozvoja mindfulness a súcitu v každodennom živote, než len cez formálne meditačné cvičenia.

Preskúmame motiváciu a vzťah k praxi, hlbšie psychologické (či spirituálne) príčiny rôznych ťažkostí a pozrieme sa na potenciálnu múdrosť, ktorú v sebe môžu skrývať. Môžeme tak posunúť prax mindfulness a jej prínosy na hlbšiu úroveň. Využijeme na to teóriu kontemplatívnych tradícií, modernej psychológie aj neurovedy, zážitkové meditačné, terapeutické aj hrové cvičenia či všímavé rozhovory.

====
KDE: YOGA HOUSE BRATISLAVA
DEŇ: 25.10. – 27.10. 2019
ČAS:
Piatok 25.10. – 17:30 – 19:30
Sobota 26.10. – 9:00 – 18:00
Nedeľa 27.10. – 9:00 – 15:30
CENA: 115 Eur
LEKTOR: Mgr. Andrej Jeleník
REGISTRÁCIA: https://calendiari.com/event/f6XfHXxB9E
====

Mgr. ANDREJ JELENÍK

psychológ, terapeut, lektor

Vyše 11 rokov pracujem aktívne v oblasti psychológie, osobného rozvoja a zvládania stresu, v posledných 7 sa aj aktívne venujem rozvoju všímavosti v mojom osobnom živote a u klientov. Som certifikovaný lektor mindfulness programov MBSR, MBCT a MBCL. Absolvoval som 1,5 ročný tréning učiteľa MBSR v nemeckom inštitúte IAS, výcvik MBCT v nemeckom Achtsamkeitsinstitut Ruhr, výcvik MBCL vo Veľkej Británii, výcvik Compassion Focused therapy aj ďalšie vzdelávania v téme. Okrem toho sa vyše 15 rokov vzdelávam v procesorientovanej psychoterapii a ďalších terapeutických metódach.

Cena v €  
Cena v Kč 115

FACEBOOK https://www.facebook.com/events/378650516399702/
Rezervácie na https://calendiari.com/event/f6XfHXxB9E

Do kalendára Google kalendár - iCal kalendár (MS Outlook a pod.)

nasledujúce na tomto mieste No events in this location
nasledujúce v tejto kategórii Žiadne udalosti v tejto kategórii.

Zdieľajte lajkujte :)
  •  
  •